Samolepiace materiály

Ponúkame Vám prehľad a charakteristiku samolepiacich materiálov, ktoré používame pri výrobe etikiet. Pri výbere vhodného materiálu je dôležité nielen prostredie, ktorému musí etiketa odolávať (tepelné podmienky, chemikálie, mastnota, vlhkosť, mechanické poškodenie oterom, atď), ale aj povrch, na ktorý sa bude lepiť. Odolnosť a priľnavosť etikety závisí od použitého lepidla. Pri každom materiále preto uvádzame aj najpoužívanejšie lepidlá. Etikety vyrábame z rôznych druhov papiera alebo odolnejších polyetylénových, či polyesterových fólií určených pre náročnejšie podmienky.

S výberom správneho materiálu Vám samozrejme radi odborne poradíme.

Samolepiaci papier

Vellum (Termotransfer)

Biely matný papier. Používa sa na širokú škálu etikiet pre rôzne aplikácie.Vhodný pre jednofarebnú aj viacfarebnú potlač ofsetom, flexotlačou, sieťotlačou, prípadne tlačou v termotransferových tlačiarňach pomocou farbiacich pások. Využíva sa aj pri dotlači variabilných informácií. Ponúka výbornú kvalitu tlače v prípadoch, kde nieje požadovaná lesklá povrchová úprava.Vyznačuje sa rýchlym zasychaním pri tlači etikiet v kotúčoch.

Lepidlá: RP 51 – štandardné, najpoužívanejšie lepidlo

Akrylátové lepidlo vhodné na všetky bežné povrchy napr. kartóny, fólie, porcelán, sklo, kov.

Odoláva teplotám od -20 °C do +80 °C.

RH 1 – kaučukové lepidlo odolné voči vlhkosti

Vhodné napr. na mrazené potraviny. Má výbornú priľnavosť na zakrivené povrchy.

Odoláva teplotám od -40 °C do +50 °C. Vhodné do mrazu.

Pololesklý

Bezdrevý, pololesklý, natieraný papier. Pôsobí elegantným dojmom. Môže sa potláčať flexotlačou viacerými farbami, ofsetom, sieťotlačou ako aj v termotransferových tlačiarňach pomocou farbiacej pásky. Je vysoko kontrastný, takže pri tlači je možné dosiahnuť vyššiu kvalitu zobrazenia predlohy. Vhodný na kvalitnejšie reklamné, kozmetické a iné priemyselné etikety.

Lepidlá : RP 51 – štandardné, najpoužívanejšie lepidlo

Akrylátové lepidlo vhodné na všetky bežné povrchy napr. kartóny, fólie.

Odoláva teplotám od -20 °C do +80 °C.

Te – Coat

Priľnavý papier odpudzujúci tuky a oleje. Tento materiál je preto ideálny na etiketovanie mastných potravinárskych výrobkov, napr. syrov, tukov, údenárskych výrobkov, olejov a pod. Vhodný pre priamy styk s mäsom. Potlačiteľný termotransférovou tlačou, ale aj inými technikami.

Lepidlo : S 2800

Akrylátové lepidlo s vysokou lepivosťou na čerstvých mastných výrobkoch a vo veľmi chladných podmienkach. Toto lepidlo je vyvinuté pre etiketovanie pre priamy kontakt s vlhkými a mastnými potravinami. Odoláva teplotám od – 50 °C do +80 °C.

Thermo Eco (Termocitlivý papier)

Biely, bezdrevý matný papier, natieraný termocitlivou vrstvou, na ktorej pôsobením tepla vzniká čierny obraz. Najčastejším použitím je tlač čiarových kódov a označovanie výrobkov s krátkou dobou životnosti. Potláča sa vo váhach, resp. v termotransférových tlačiarňach. Možno ho potlačiť viacfarebne flexo – tlačou.

Lepidlá : RP 51 – štandardné, najpoužívanejšie lepidlo

Akrylátové lepidlo vhodné na všetky bežné povrchy napr. kartóny, fólie, porcelán, sklo, kov.

Odoláva teplotám od -20 °C do +80 °C.

Thermo Top (Termocitlivý papier)

Biely, bezdrevý matný papier, natieraný termocitlivou vrstvou. Odoláva vlhkosti, mastnote, olejom, alkoholu a pod. Používa sa na etikety s čiarovým kódom, na označovanie zabalených potravín, priemyselné označovanie a prepravu, kde je požadovaná vysoká úroveň.

Lepidlá: RP 51 – štandardné, najpoužívanejšie lepidlo

Akrylátové lepidlo vhodné na všetky bežné povrchy napr. kartóny, fólie.

Odoláva teplotám od -20 °C do +80 °C.

RH 1 – kaučukové lepidlo odolné voči vlhkosti

Vhodné napr. na mrazené potraviny. Má výbornú priľnavosť na zakrivené povrchy – napr. skúmavky. Odoláva teplotám od -40 °C do +50 °C. Vhodné do mrazu.

Radial (Reflexný papier)

Bezdrevý papier povrchovo zafarbený reflexným náterom.Materiál je určený na etikety, ktoré majú za úlohu priťahovať pozornosť a výrazne označiť produkt. Napr. akcie, označenie ceny, podporuje rýchle rozhodnutie k nákupu. Tiež sa používa na varovné, inštruktážne označenia, upozornenia. Najčastejšie sa potláča čiernou termotransferou tlačou alebo flexotlačou. V ponuke sú tieto farby: žltá, oranžová, červená, ružová a zelená.

Lepidlo : RP 51 – štandardné, najpoužívanejšie lepidlo

Akrylátové lepidlo vhodné na všetky bežné povrchy napr. kartóny, fólie. Odoláva teplotám od -20 °C do +80 °C.


Samolepiace fólie

PE Matt White TC 100 (Polyetylénová fólia)

Biela, matná fólia. Flexibilná a elastická. Odolná voči vode oleju a chemikáliám. Dobre odoláva UV žiareniu a nízkym teplotám. Vhodný materiál na označovanie paliet balených do fólií, sudov s chemikáliami, na skladované kontajnery.

Vhodný na vonkajšie použitie a nerovné povrchy.

Lepidlo : RP 37

Akrylátové lepidlo, odolné voči vodea stabilné pri UV žiarení. Je vhodné na nerovné povrchy a dobre znáša vonkajšie vplyvy. Odoláva teplotám od -20 °C do +100 °C.

Data PE 80 (Polyetylénová fólia)

Biela, matná samolepiaca fólia, ktorej náter je podobný papieru, je však vode odolný a extrémne savý. Je pevná a odolná voči deformácii. Optimálny materiál pre flexotlač, ale aj iné tlačiarenské techniky. Pri termotransferovej tlači sa používajú živicové farbiace pásky. Použitie napr. v chemickom priemysle na označovanie sudov s chemikáliami, vo výrobe olejov, v lodnej preprave a pod.

Lepidlo : D 170

Kaučukové, syntetické lepidlo. Má vysokú lepivosť na vlhké, chladné a hrubé povrchy. Odoláva teplotám od -40 °C do +80°C.

Polyexact (Polyetylénová fólia)

Biela lesklá polyetylénová fólia, odolná voči oteru s výbornou rovnomernosťou hrúbky. Vhodná na označovanie kozmetických výrobkov, toaletných potrieb,výrobkov pre domácnosť, kde sa vyžaduje odolnosť voči vode, oleju alebo chemikáliám. Na označovanie flexibilných povrchov ako sú plastové fľaše, igelitové vrecká a pod. Materiál je možné potláčať aj termotransferovou tlačou.

Lepidlo : S692N

Akrylátové lepidlo s vysokou elasticitou, dokáže sa prispôsobiť

nerovnomerným povrchom. Má zvýšenú odolnosť voči vode a UV žiareniu. Odoláva teplotám od -20 °C do +100 °C.

PET Matt White/Silver (Polyesterová fólia)

Matná strieborná alebo biela samolepiaca fólia s dlhou životnosťou, odolná voči rozpúšťadlám a UV žiareniu. Tento materiál sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči chemikáliam.Na etiketovanie v priemyselnej výrobe. Vhodný pre termotransférovu tlač, flexotlač.

Lepidlo : AL 170

Akrylátové lepidlo vhodné aj na vonkajšie použitie, pretože dobre odoláva vyšším teplotám a UV žiareniu. Prispôsobuje sa zmenám povrchov. Min. teplota pri etiketovaní je +10 °C. Odoláva teplotám od -25 °C do +80 °C.

TERMO ETIKETY  - EXPRESNÁ VÝROBA

TERMO ETIKETY - EXPRESNÁ VÝROBA

  Od apríla 2020 počas aktuálnej mimoriadnej situácie sa snažíme pomôcť všetkým výrobcom a dodávateľom, hlavne v potravinárskom sektore, ktorí najčastejšie využívajú TERMO-produkty /termoetikety do váh a podobne. Pokúsime sa v expresných termínoch vyrábať aj naďalej. Môžete si aktuálne objednať spotrebný materiál (termoetikety, termoštítky) do váh Celý článok

Atypické tvary etikiet

Atypické tvary etikiet

Atypické tvary etikiet vyrábame už aj na kotúči. Nový rok sme začali s novinkou v tlači ŠPECIÁLNYCH ETIKIET. Znamená to pre Vás nielen jednoduchšiu manipuláciu ale v porovnaní s veľkoplošnou tlačou na hárok a orez plotrom je naša nová technológia digitálnej tlače omnoho kvalitnejšia. Vytlačíme Celý článok

Čiernobiela tlač manuálov

Čiernobiela tlač manuálov

Momentálne si u nás môžete objednať čiernobielu tlač manuálov, príbalových letákov alebo klasických letákov za najvýhodnejšie ceny. V prípade záujmu o cenovú ponuku prosím vpíšte do predmetu mailov, alebo do poznámky ak vypĺňate cenový formulár ČB AKCIA. . . .  Celý článok