Potrebujete označiť  textilné výrobky?

7. Textilné etikety

Textilné našívacie etikety nazývame aj visačky na textil s potlačou údajov, alebo jednoducho visačky. Patrí tu napríklad logo výrobcu, značka, materiálové zloženie, veľkosť, ošetrovacie symboly a pod.

Tieto etikety vyrábame najčastejšie z polyamidu/nylonu v šírke 30 alebo 40 mm ako nekonečné pásy na kotúči.  Jednotlivé štítky sú oddelené naznačenou linkou, ktorá naznačuje miesto odstrihnutia.  

Pokiaľ máte záujem o menšie množstvá textilných etikiet do 500 ks, ideálnym materiálom je práve spomínaný polyamid. V prípade náročnejších aplikácii (jemnejších textílii) je vhodnejšie našívať saténové štítky. Ponúkame aj tento materiál, minimálny odber je 1 celý kotúč cca 200m. Dodávame potlačené len v čiernej farebnosti kvôli technológii tlače.

Termotranferová potlač je vďaka použitiu špeciálnej živicovej farbiacej pásky odolná voči praniu, žehleniu a chemickému čisteniu.

Najdôležitejšími informáciami, okrem materiálového zloženia a veľkosti textilných výrobkov, sú grafické symboly tzv. piktogramy, ktoré informujú spotrebiteľa o správnom odporúčanom spôsobe použitia, spôsobe prania, žehlenia, čistenia, sušenia. Podliehajú prísnym normám a musia byť uvedené v tomto poradí:

1.) pranie
2.) bielenie
3.) sušenie
4.) žehlenie
5.) profesionálne ošetrovanie textilu  

Textilné etikety vyrábame variabilne aj v malých množstvách podľa požiadavky.

Základné symboly na oblečení

Prehľad najčastejšie používaných piktogramov

Termo etikety v akcii

Termo etikety v akcii

Od 1. júla 2019  pre vás pripravujeme akciové ceny TERMO-produktov. Môžete si objednať spotrebný materiál (termoetikety, termoštítky) do váh a termotlačiarní za priaznivejšie ceny. AKCIA platí pre čisté termoetikety bez potlače. Vybrať si môžete z nasledujúcich formátov. V prípade záujmu o cenovú ponuku a uplatnenie akcie Celý článok

Digitálna UV potlač predmetov

Digitálna UV potlač predmetov

Predstavujeme Vám nový produkt ktorý pribudol v našom portfóliu reklamných produktov. Realizujeme potlač reklamných a iných predmetov a to nie len sieťotlačou alebo tampoprintom, ale aj digitálne UV tlačou na rôzne špeciálnejšie materiály na ktoré napríklad klasická sieťotlač nemá dobrú stabilitu. Dokážeme tak potlačiť predmety aj plnofarebne v CMYKu už od 1 Celý článok

Atypické tvary etikiet

Atypické tvary etikiet

Atypické tvary etikiet vyrábame už aj na kotúči. Nový rok sme začali s novinkou v tlači ŠPECIÁLNYCH ETIKIET. Znamená to pre Vás nielen jednoduchšiu manipuláciu ale v porovnaní s veľkoplošnou tlačou na hárok a orez plotrom je naša nová technológia digitálnej tlače omnoho kvalitnejšia. Vytlačíme Celý článok