Potrebujete označiť  textilné výrobky?

7. Textilné etikety

Textilné našívacie etikety nazývame aj visačky na textil s potlačou údajov, alebo jednoducho visačky. Patrí tu napríklad logo výrobcu, značka, materiálové zloženie, veľkosť, ošetrovacie symboly a pod.

Tieto etikety vyrábame najčastejšie z polyamidu/nylonu v šírke 30 alebo 40 mm ako nekonečné pásy na kotúči.  Jednotlivé štítky sú oddelené naznačenou linkou, ktorá naznačuje miesto odstrihnutia.  

Pokiaľ máte záujem o menšie množstvá textilných etikiet do 500 ks, ideálnym materiálom je práve spomínaný polyamid. V prípade náročnejších aplikácii (jemnejších textílii) je vhodnejšie našívať saténové štítky. Ponúkame aj tento materiál, minimálny odber je 1 celý kotúč cca 200m. Dodávame potlačené len v čiernej farebnosti kvôli technológii tlače.

Termotranferová potlač je vďaka použitiu špeciálnej živicovej farbiacej pásky odolná voči praniu, žehleniu a chemickému čisteniu.

Najdôležitejšími informáciami, okrem materiálového zloženia a veľkosti textilných výrobkov, sú grafické symboly tzv. piktogramy, ktoré informujú spotrebiteľa o správnom odporúčanom spôsobe použitia, spôsobe prania, žehlenia, čistenia, sušenia. Podliehajú prísnym normám a musia byť uvedené v tomto poradí:

1.) pranie
2.) bielenie
3.) sušenie
4.) žehlenie
5.) profesionálne ošetrovanie textilu  

Textilné etikety vyrábame variabilne aj v malých množstvách podľa požiadavky.

Základné symboly na oblečení

Prehľad najčastejšie používaných piktogramov

TERMO ETIKETY  - EXPRESNÁ VÝROBA

TERMO ETIKETY - EXPRESNÁ VÝROBA

  Od apríla 2020 počas aktuálnej mimoriadnej situácie sa snažíme pomôcť všetkým výrobcom a dodávateľom, hlavne v potravinárskom sektore, ktorí najčastejšie využívajú TERMO-produkty /termoetikety do váh a podobne. Pokúsime sa v expresných termínoch vyrábať aj naďalej. Môžete si aktuálne objednať spotrebný materiál (termoetikety, termoštítky) do váh Celý článok

Atypické tvary etikiet

Atypické tvary etikiet

Atypické tvary etikiet vyrábame už aj na kotúči. Nový rok sme začali s novinkou v tlači ŠPECIÁLNYCH ETIKIET. Znamená to pre Vás nielen jednoduchšiu manipuláciu ale v porovnaní s veľkoplošnou tlačou na hárok a orez plotrom je naša nová technológia digitálnej tlače omnoho kvalitnejšia. Vytlačíme Celý článok

Čiernobiela tlač manuálov

Čiernobiela tlač manuálov

Momentálne si u nás môžete objednať čiernobielu tlač manuálov, príbalových letákov alebo klasických letákov za najvýhodnejšie ceny. V prípade záujmu o cenovú ponuku prosím vpíšte do predmetu mailov, alebo do poznámky ak vypĺňate cenový formulár ČB AKCIA. . . .  Celý článok