Logistické etikety / termoetikety

Spotrebný materiál pre efektívne označenie Vášho skladu…

Samolepiace logistické etikety

Ako sa využívajú etikety v logistike? Prečo označenie logistické etikety?

Moderná logistika bez systému evidencie tovaru a teda aj presného značenia tovaru už dnes nefunguje. Väčšie logistické a špedičné firmy alebo výrobné závody využívajú automatické systémy riadenia skladov a výrobných procesov. Prenos dát funguje napr. pomocou mobilných terminálov, ktoré snímajú EAN kódy z etikiet na označenom tovare a následne automaticky prenášajú údaje do informačného systému. Znižuje sa tak chybovosť, zrýchľuje sa celý proces skladových operácii a zároveň má firma vždy aktuálny prehľad o skladových zásobách.

 

Tento systém evidencie tovaru sa nezaobíde bez termotransferových tlačiarní etikiet, pomocou ktorých dokáže zamestnanec skladu expresne podľa aktuálnej potreby vytlačiť variabilné dáta na čistú alebo už predtlačenú etiketu. Tlač prebieha prostredníctvom farbiacej pásky alebo priamou termotlačou (pôsobením tepla na termocitlivý povrch etikety).

 

Samolepiace etikety alebo štítky označujú všetok tovar na sklade. Každá položka musí byť správne zaevidovaná označená kódom, číslom tovaru alebo názvom produktu a zaevidovaná v systéme. Kvalitné a dobre čitateľné označenie etiketou je základným predpokladom pre správnu a bezchybnú distribúciu tovaru.

Dôležité je zvoliť správny materiál etikety vhodný pre povrch a prostredie v ktorom bude tovar uskladnený.

 

Práve tento spotrebný tovar (etikety alebo štítky na kotúči) určení pre termotransferovú tlač je možné označiť názvom logistické etikety.

 

Produkty využívané v logistike:

  • Čisté etikety na kotúči z rôznych materiálov (papier, termopapier, fólia)
  • Termoetikety, termoštítky s perforáciou či násekom
  • Etikety s predtlačou (logo, farebná plocha a pod.)
  • Etikety s čiarovým EAN alebo QRkódom
  • Farebné etikety (celoplošne zafarbené etikety ľubovoľnou farbou)
  • Distribučné etikety (označené symbolom ako správne manipulovať s tovarom)napr. POZOR krehký tovar!, Nestohovať! POZOR SKLO! Atď.
  • Výstražné etikety (označujú nebezpečný tovar)
  • Bezpečnostné (plombovacie) etikety

 

Kompletný sortiment pre termotransférovú tlač a označenie skladu tvoria nielen etikety ale aj TTR farbiace pásky, etiketovacie kliešte, lepiace pásky s potlačou na označenie kartónov, rôzne navigačné tabule a štítky na označenie regálov, prípadne podlahové samolepky.

 

Jednoducho u nás nájdete takmer všetko pre Váš sklad a distribúciu… :-)

U nás v HV print sa špecializujeme na tieto kategórie:

Farebné etikety:                                              Čisté etikety / termoetikety:

farebné etikety      Termoetikety

Etikety s čiarovým kódom:                              Etikety/štítky s predtlačou loga:

etikety s čiarovými kódmi      štítok s logom

Farebné etikety s čiarovým kódom:                      Distribučné etikety:

Samolepiace logistické etikety      expedičné etikety

...

 

[wpsr_facebook][wpsr_plusone][wpsr_retweet]

TERMO ETIKETY  - EXPRESNÁ VÝROBA

TERMO ETIKETY - EXPRESNÁ VÝROBA

  Od apríla 2020 počas aktuálnej mimoriadnej situácie sa snažíme pomôcť všetkým výrobcom a dodávateľom, hlavne v potravinárskom sektore, ktorí najčastejšie využívajú TERMO-produkty /termoetikety do váh a podobne. Pokúsime sa v expresných termínoch vyrábať aj naďalej. Môžete si aktuálne objednať spotrebný materiál (termoetikety, termoštítky) do váh Celý článok

Digitálna UV potlač predmetov

Digitálna UV potlač predmetov

Predstavujeme Vám nový produkt ktorý pribudol v našom portfóliu reklamných produktov. Realizujeme potlač reklamných a iných predmetov a to nie len sieťotlačou alebo tampoprintom, ale aj digitálne UV tlačou na rôzne špeciálnejšie materiály na ktoré napríklad klasická sieťotlač nemá dobrú stabilitu. Dokážeme tak potlačiť predmety aj plnofarebne v CMYKu už od 1 Celý článok

Atypické tvary etikiet

Atypické tvary etikiet

Atypické tvary etikiet vyrábame už aj na kotúči. Nový rok sme začali s novinkou v tlači ŠPECIÁLNYCH ETIKIET. Znamená to pre Vás nielen jednoduchšiu manipuláciu ale v porovnaní s veľkoplošnou tlačou na hárok a orez plotrom je naša nová technológia digitálnej tlače omnoho kvalitnejšia. Vytlačíme Celý článok