Ako spoznáte termoetiketu?

S termoetiketami sa v každodennom živote stretneme najčastejšie v obchodných centrách pri vážení ovocia a zeleniny, kde nám automatická váha vytlačí štítok s hmotnosťou a cenou tovaru. Taktiež pokladničný doklad je vlastne vyrobený z termopapiera. Ak si po čase všimnete údaje na ňom vyblednú – strácajú sa… To je jedna z nevýhod termomateriálov. Majú len obmedzenú schopnosť uchovania informácii. Využívajú sa preto na značenie tovarov s krátkou dobou spotreby, najmä v potravinárstve, logistike, obchodných reťazcoch a pod. Úplne laicky rozoznáte termoetiketu od klasickej papierovej etikety tak, že ak po jej povrchu prejdete nechtom, zobrazí sa čierna linka.

Ako prebieha tlač na termoetiketu a na štandardnú etiketu?

Tlač etikiet na kotúči pomocou stolových alebo priemyselných tlačiarní prebieha 2 spôsobmi:

1.)buď priamo termotlačou (pôsobením tepla ktoré na povrchu vytvára obraz)

2.)alebo termotransférovou tlačou prostredníctvom farbiacej pásky

Kvalitnejšie termotransferové tlačiarne sú kombináciou oboch technológií potlače a teda je možné zvoliť si podľa potreby buď režim priamej termotlače samozrejme v tom prípade použijeme termoetikety, alebo termotransférovej tlače za použitia štandardných etikiet a vložením farbiacej TTR pásky (označovanej tiež ribbon alebo termotransferová farbiaca páska).

Z akých materiálov sa termoetikety vyrábajú?

štandardný materiál TermoECO je najpoužívanejší pre všetky bežné aplikácie. V prípade ak potrebujete údaje zachovať na dlhší čas odporúčame použiť kvalitnejší a odolnejší materiál TermoTOP.

Termoetikety sa používajú v rôznych podmienkach takže je nutné zvoliť správnu špecifikáciu a typ lepidla.

Najčastejšie používané lepidlá termoetikiet a oblasť použitia:

RH9 – kaučukové kvalitné a silné lepidlo používané pri termoetiketách určených na mrazený alebo chladený tovar, prípadne povrch ktorý je vystavený mechanickému poškodeniu a je potrebná výborná priľnavosť etikety.

RR21 – nonpermanentné lepidlo – odlepiteľné lepidlo používané na povrchy z ktorých sa etikety následne odstraňujú a je nutné aby nezanechali žiadne stopy lepidla na povrchu a aby nepoškodili povrch produktov. Napr. pri označení kníh, luxusnejších predmetov, označenie drevených dosiek pri výrobe nábytku a pod.

RP51 – štandardné akrylátové lepidlo určené pre všetky bežné aplikácie a povrchy. Využíva sa najmä v logistike na značenie kartónov.

TERMO PRODUKTY:

  • termo etikety do váh (čisté alebo s predtlačou napr. logo)
  • termoštítky
  • termoštítky s perforáciou alebo násekom
  • farebné termo etikety (celopločná farba podľa požiadavky)
  • nekonečné termopásy s čítacou značkou (tzv. black mark)
  • termopásky s potlačou (do pokladní)

termoetikety štítok s logom

termoštítky s perforáciou a predtlačou loga

 

...

 

[wpsr_facebook]   [wpsr_plusone]    [wpsr_retweet]

TERMO ETIKETY  - EXPRESNÁ VÝROBA

TERMO ETIKETY - EXPRESNÁ VÝROBA

  Od apríla 2020 počas aktuálnej mimoriadnej situácie sa snažíme pomôcť všetkým výrobcom a dodávateľom, hlavne v potravinárskom sektore, ktorí najčastejšie využívajú TERMO-produkty /termoetikety do váh a podobne. Pokúsime sa v expresných termínoch vyrábať aj naďalej. Môžete si aktuálne objednať spotrebný materiál (termoetikety, termoštítky) do váh Celý článok

Digitálna UV potlač predmetov

Digitálna UV potlač predmetov

Predstavujeme Vám nový produkt ktorý pribudol v našom portfóliu reklamných produktov. Realizujeme potlač reklamných a iných predmetov a to nie len sieťotlačou alebo tampoprintom, ale aj digitálne UV tlačou na rôzne špeciálnejšie materiály na ktoré napríklad klasická sieťotlač nemá dobrú stabilitu. Dokážeme tak potlačiť predmety aj plnofarebne v CMYKu už od 1 Celý článok

Atypické tvary etikiet

Atypické tvary etikiet

Atypické tvary etikiet vyrábame už aj na kotúči. Nový rok sme začali s novinkou v tlači ŠPECIÁLNYCH ETIKIET. Znamená to pre Vás nielen jednoduchšiu manipuláciu ale v porovnaní s veľkoplošnou tlačou na hárok a orez plotrom je naša nová technológia digitálnej tlače omnoho kvalitnejšia. Vytlačíme Celý článok