Ako spoznáte termoetiketu?

S termoetiketami sa v každodennom živote stretneme najčastejšie v obchodných centrách pri vážení ovocia a zeleniny, kde nám automatická váha vytlačí štítok s hmotnosťou a cenou tovaru. Taktiež pokladničný doklad je vlastne vyrobený z termopapiera. Ak si po čase všimnete údaje na ňom vyblednú – strácajú sa… To je jedna z nevýhod termomateriálov. Majú len obmedzenú schopnosť uchovania informácii. Využívajú sa preto na značenie tovarov s krátkou dobou spotreby, najmä v potravinárstve, logistike, obchodných reťazcoch a pod. Úplne laicky rozoznáte termoetiketu od klasickej papierovej etikety tak, že ak po jej povrchu prejdete nechtom, zobrazí sa čierna linka.

Ako prebieha tlač na termoetiketu a na štandardnú etiketu?

Tlač etikiet na kotúči pomocou stolových alebo priemyselných tlačiarní prebieha 2 spôsobmi:

1.)buď priamo termotlačou (pôsobením tepla ktoré na povrchu vytvára obraz)

2.)alebo termotransférovou tlačou prostredníctvom farbiacej pásky

Kvalitnejšie termotransferové tlačiarne sú kombináciou oboch technológií potlače a teda je možné zvoliť si podľa potreby buď režim priamej termotlače samozrejme v tom prípade použijeme termoetikety, alebo termotransférovej tlače za použitia štandardných etikiet a vložením farbiacej TTR pásky (označovanej tiež ribbon alebo termotransferová farbiaca páska).

Z akých materiálov sa termoetikety vyrábajú?

štandardný materiál TermoECO je najpoužívanejší pre všetky bežné aplikácie. V prípade ak potrebujete údaje zachovať na dlhší čas odporúčame použiť kvalitnejší a odolnejší materiál TermoTOP.

Termoetikety sa používajú v rôznych podmienkach takže je nutné zvoliť správnu špecifikáciu a typ lepidla.

Najčastejšie používané lepidlá termoetikiet a oblasť použitia:

RH9 – kaučukové kvalitné a silné lepidlo používané pri termoetiketách určených na mrazený alebo chladený tovar, prípadne povrch ktorý je vystavený mechanickému poškodeniu a je potrebná výborná priľnavosť etikety.

RR21 – nonpermanentné lepidlo – odlepiteľné lepidlo používané na povrchy z ktorých sa etikety následne odstraňujú a je nutné aby nezanechali žiadne stopy lepidla na povrchu a aby nepoškodili povrch produktov. Napr. pri označení kníh, luxusnejších predmetov, označenie drevených dosiek pri výrobe nábytku a pod.

RP51 – štandardné akrylátové lepidlo určené pre všetky bežné aplikácie a povrchy. Využíva sa najmä v logistike na značenie kartónov.

TERMO PRODUKTY:

  • termo etikety do váh (čisté alebo s predtlačou napr. logo)
  • termoštítky
  • termoštítky s perforáciou alebo násekom
  • farebné termo etikety (celopločná farba podľa požiadavky)
  • nekonečné termopásy s čítacou značkou (tzv. black mark)
  • termopásky s potlačou (do pokladní)

termoetikety štítok s logom

termoštítky s perforáciou a predtlačou loga

 

...

 

[wpsr_facebook]   [wpsr_plusone]    [wpsr_retweet]

Termo etikety v akcii

Termo etikety v akcii

Od 1. júla 2019  pre vás pripravujeme akciové ceny TERMO-produktov. Môžete si objednať spotrebný materiál (termoetikety, termoštítky) do váh a termotlačiarní za priaznivejšie ceny. AKCIA platí pre čisté termoetikety bez potlače. Vybrať si môžete z nasledujúcich formátov. V prípade záujmu o cenovú ponuku a uplatnenie akcie Celý článok

Digitálna UV potlač predmetov

Digitálna UV potlač predmetov

Predstavujeme Vám nový produkt ktorý pribudol v našom portfóliu reklamných produktov. Realizujeme potlač reklamných a iných predmetov a to nie len sieťotlačou alebo tampoprintom, ale aj digitálne UV tlačou na rôzne špeciálnejšie materiály na ktoré napríklad klasická sieťotlač nemá dobrú stabilitu. Dokážeme tak potlačiť predmety aj plnofarebne v CMYKu už od 1 Celý článok

Atypické tvary etikiet

Atypické tvary etikiet

Atypické tvary etikiet vyrábame už aj na kotúči. Nový rok sme začali s novinkou v tlači ŠPECIÁLNYCH ETIKIET. Znamená to pre Vás nielen jednoduchšiu manipuláciu ale v porovnaní s veľkoplošnou tlačou na hárok a orez plotrom je naša nová technológia digitálnej tlače omnoho kvalitnejšia. Vytlačíme Celý článok