Na kvalite loga záleží

Na výbere a návrhu loga si väčšina spoločností dá veľmi záležať. Je vyjadrením identity, má zaujať a pritiahnuť pozornosť. Problém nastane, ak sa pri realizácií loga zabúda na jeho kvalitné spracovanie.

Kvalitné logo

Ak sa vám dostane do rúk reklamný predmet, ktorý vás má navnadiť k nákupu či objednaniu služby a namiesto čitateľného loga pozeráte na ťažko čitateľnú machuľu, príp. vypadané farby, niekde nastala chyba. Takéto logo namiesto dôveryhodnosti vzbudzuje skôr pochybnosti. Logo ste zrejme do tlače nedodali vo vektorovej grafike.

Čo to je grafika vo vektoroch?

Vektorový obrázok sa skladá z geometrických útvarov, ako body, priamky, mnohouholníky a krivky. Na rozdiel od rastrovej grafiky, pri ktorej je celý obrázok zložený z pixelov, s vektorovou grafikou je možné dodatočne pracovať. Hlavne pri tlači na reklamné predmety oceníte vysokú kvalitu aj pri malých veľkostiach. Rastrová grafika sa nám pri zväčšovaní “rozbije” a stratí jasné kontúry.

Ide o grafiku, ktorá:

  • si zachováva perfektnú kvalitu aj pri zväčšovaní a zmenšovaní,
  • zabezpečuje veľkú variabilnosť grafických objektov, práca s jednotlivými časťami samostatne (môžete meniť aj farebnosť).

Do tlače na reklamné predmety preto vždy dodajte logo vo vektoroch, zabezpečíte, že bude jasne čitateľné či už na tričku, pere, hrnčeku alebo dáždniku.

Dajte si reklamné predmety potlačiť sieťotlačou

sieťotlač

Ide o vysokokvalitnú potlač s dlhoročnou tradíciou, ktorá sa hodí na akýkoľvek materiál (papier, drevo, textil, keramiku, porcelán, kožu, koženku, samolepky, kov, plast aj sklo). Delí sa na:

  • plošnú (potlač rovných predmetov a textilu) a
  • rotačnú (potlač predmetov valcovitého tvaru, napr. perá, fľaše, hrnčeky, popolníky).

Na prenos loga na predmet sa používa sieťotlačová šablóna a stierka. Farba sa pretláča gumovou sterkou cez tlačiace miesta šablóny priamo na potláčaný materiál. Výhodou sieťotlače je veľký nános tlačovej farby (sýte farebné plochy). Takáto tlač je odolná voči bežnému umývaniu a vydrží aj umývanie v umývačke riadu.

Ak má logo predávať vaše služby či produkty, musí byť nielen perfektne navrhnuté, ale aj kvalitne vytlačené. A na to sme tu my. Objednať tlač>